Narodziny

Byłam świadkiem narodzin. To były narodziny w domu i pamiętam, że przez cały czas czułam się całkowicie swobodnie, a potem byłam całkowicie zdumiona pojawieniem się w pokoju nowego, malutkiego człowieka.

 

Doświadczenie to dało mi wrodzony szacunek dla przestrzeni porodowej i wrażliwość na potrzeby kobiet w ciąży i rodzących. Jako fotoreporter, ciche znikanie w cieniu jest drugą naturą i jestem bardzo świadoma tego, że nie przeszkadzam profesjonalistom od urodzenia, pozwalając, aby proces przebiegał bez zakłóceń.

 

Zaproszenie do udokumentowania porodu to niesamowity zaszczyt, niezależnie od tego, czy jest to poród domowy, czy planowane cięcie cesarskie w szpitalu, jest to wydarzenie zmieniające życie. Moim celem jest udokumentowanie momentów, które składają się na twoją osobistą historię, od drobnych szczegółów po wielkie emocje, które towarzyszą powitaniu kolejnego członka twojej rodziny na świecie.

Aleksanda Cz (23).jpg
DSC_0116.jpg

POŁÓG

Ten okres poporodowy to także okazja do uchwycenia i zastanowienia się nad tym, co zrobił dla Ciebie Twój organizm. Czy to godziny, dni, tygodnie po urodzeniu dziecka, twoje ciało urosło i wydało człowieka! Częścią sesji fotograficznej może być również przetworzenie, uznanie i świętowanie niesamowitej podróży, przez którą przeszło twoje ciało.

 

Sesje połogowe można wykonywać już kilka godzin po urodzeniu do 6 tygodnia. Mogę odwiedzić dom lub szpital, w którym urodziło się Twoje dziecko i uchwycić te niewyraźne, napędzane oksytocyną chwile po porodzie. Alternatywnie możemy poczekać, aż wrócisz do w domu i odetchniesz.