Poznajmy się

Jeszcze nie tak dawno żyłam w przekonaniu, że mogę być jedynie ulotną mgłą bądź sekundowym pstryknięciem migawki w aparacie. Towarzyszem.

Sądziłam - że lepiej pokazywać swoje prace niż siebie samą. Bo przecież to nimi chcę opowiadać historię.

Myliłam się.

Myliłam się, ponieważ te wszystkie kadry nie powstałyby gdyby nie ja. Dzięki mojemu doświadczeniu, mojej historii czy inspiracjom.

Nie byłoby tych odkrywczych uzdrowień i niesamowitych kobiet. Nie byłoby pasji do sztuki czy uniesień przy Czajkowskim.

Nie byłoby aromatu karmelowej Inki czy też szczerych, intymnych rozmów. Nie byłoby snów na jawie i ekscytacji podczas tworzenia.

Te zdjęcia to jestem cała ja. A ja jestem tymi zdjęciami. Wypływają ze mnie i nie z przymusu ale chęci bycia tu i teraz - podziwiania. Zachwytu.Autoportret Osowska Art
Autoportret

Jestem Helena. Ta, która tworzy z serca. Ta, która Tobie towarzyszy podczas ujęcia. Ta, która rozumie i wspiera. Ta, która jest złożona z niewymuszonych zachwytów i dużych kropel rozpaczy. Z szybkich oddechów przemęczenia i śmiechów co pojawiają się w pogodnych dniach. Czasem z niedozwolonego aromatu kawy i gryzącej słodkości cynamonu. Z chwil załamania i czarnych myśli ale także z pocałunków męża i pełnych miłości tulących drobnych ramion syna czy maleńkich rączek córek. Z miauczenia kota i merdającego psa ogona. Z wiatru sztormowego i silnych fal morskich. Ta, która jak woda - dzika, nie okiełznana ale też nie raz spokojna niczym flauta. Jestem tu dla Ciebie. Jestem by widzieć i być.